Nábytek se zabudovanou chladící jednotkou


Tento druh chladícího a mrazícího nábytku je vhodný pro menší a za jistých podmínek i pro střední prodejny.

Jako zdroj chladu slouží u tohoto typu zařízení kondenzační jednotka zabudovaná v chladícím zařízení.

Výhody tohoto řešení ve srovnání s nábytkem s kondenzační jednotkou umístěnou mimo zařízení jsou :
- relativně nižší investiční náklady
- nenáročná montáž
- většinou žádné stavební úpravy

Nevýhody tohoto řešení ve srovnání s nábytkem s kondenzační jednotkou umístěnou mimo zařízení jsou :
- kondenzační teplo vznikající za chodu zařízení je vyzařováno do prodejny a v případě instalace většího množství těchto zařízení v prodejně je potřebné toto teplo odvádět – klimatizace nebo vzduchotechnika – zhoršují se provozní náklady prodejny
- hlučnost zařízení je vyšší a v případě více kusů těchto zařízení v prodejně je hluk nepříjemný jak zákazníkům, tak i personálu prodejny
- výstavní plocha na jednotku délky je menší než u nábytku s kondenzační jednotkou umístěnou mimo zařízení
- každé zařízení potřebuje svoji samostatně jištěnou zásuvku
- vyšší spotřeba energie na jednotku výstavní plochy
- menší množství nabízených typů a variant nábytku, omezené možnosti volby barevného provedení a minimum volitelných doplňků

Pro vybavení prodejen nábytkem tohoto provedení nabízíme chladící a mrazící nábytek více výrobců tak, abychom pokryli široký záběr požadavků jednotlivých zákazníků. Nabízený sortiment je dále ve stručnosti popsán podle základních typů chladících zařízení.

Chladící a mrazící skříně

Tyto skříně dodáváme v mnoha provedeních a objemech od 400 litrů do 1400 litrů a to jak v bílém provedení, tak i v provedení nerez a u vinoték i opláštěné dřevem. V nabídce jsou skříně s plnými nebo prosklenými dveřmi, dveře křídlové a nebo posuvné, skříně oboustranně prosklené ( dveře i záda ), skříně na gastronádoby a mnoho dalších provedení tak, aby bylo možno co nejlépe vyhovět požadavkům zákazníků.
 

Obslužné vitríny

Nabízené typy obslužných vitrín s rovnými nebo oblými skly mají hloubku od 0,8 metru do 0,97 metru a délky od 1 metru do 3 metrů. Vitríny mají až na výjimky spodní chlazený úložný prostor.
Jednotlivé délkové moduly je možno u některých typů spojovat do souvislých řad. Rohové moduly umožňující zalomení řady vitrín v úhlu 45°, 90° a nebo 135° jsou u těchto vitrín spíše výjimkou.
Do této kategorie je možno zahrnout i chladící vitríny určené k umístění na prodejní pult. Konkrétní provedení včetně rozměrů sdělíme na dotaz.
 

Přístěnné regály

Přístěnné chladící regály jsou určeny pro samoobslužnou nabídku mléčných výrobků, lahůdek, baleného masa, zeleniny a dalších potravin u nichž je požadováno uložení v chladu.
Rozměry nabízených regálů se podle provedení u jednotlivých výrobců pohybují od 0,72 metru do 0,9 metru hloubka, výška od 1,96 metru do 2 metrů a délky jsou od 0,98 metru do 2,58 metru.
Jednotlivé délkové moduly je u některých typů možno spojovat do souvislých řad.
Podle typu se liší provedení a vybavení jednotlivých přístěnných chladících regálů – typ bočnic, počet, velikost a sklon polic, noční rolety atd.
 

Mrazicí truhly

Mrazící truhly, ať již v běžném provedení a nebo jako velkokapacitní truhly jsou nabízeny v mnoha variantách lišících se nejen rozměry, objemem, provedením vík, ale i v detailech jako je vybavení teploměrem, zámkem víka, osvětlením a počtem či tvarem košů. Mrazící truhly mají hloubku od 0,65 metru do 0,92 metru, šířku od 0,75 metru do 2,5 metru a výšku od 0,75 metru do 0,91 metru. Objemy truhel se podle provedení pohybují od 187 litrů do 824 litrů.
Mimo výše popsané mrazící truhly Vám můžeme nabídnout také mrazící ostrovy lišící se od truhel tím, že jsou shora otevřené. Konkrétní provedení mrazících ostrovů včetně objemů a rozměrů sdělíme na dotaz.

 
 
 
BACK - HOME